Pracownicy delegowani bądź wykonujący obowiązki zawodowe poza miejscem zamieszkania często mają problem ze znalezieniem noclegu. Pracodawcy decydują się więc wynająć dla nich mieszkania bądź pokoje. Doskonałym rozwiązaniem okazują się kwatery pracownicze, dzięki którym można nie tylko znaleźć dla pracowników dobre miejsce do mieszkania, ale również sporo zaoszczędzić.

Czym charakteryzują się kwatery pracownicze?

Jeszcze do niedawna kwatery pracownicze były mylone z pokojami, jakie do dyspozycji gości oddają hostele. Warto jednak mieć świadomość, że o ile w hostelu zostajemy zakwaterowani w pokojach wieloosobowych, w dodatku często ze wspólną łazienką, znajdującą się na korytarzu, o tyle kwatery pracownicze prezentują zupełnie inny – dużo wyższy standard.

Pracownicy mogą liczyć na wysokiej klasy pokoje z łazienkami, a także z dostępem do telewizji. W ogólnodostępnej dla wszystkich kuchni mogą natomiast przygotowywać sobie posiłki. Oczywiście, każde kwatery pracownicze charakteryzują się nieco innym standardem, dlatego warto wybierać propozycje, które zadowolą zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Zalety kwater pracowniczych

Do podstawowych zalet kwater pracowniczych należą:

  • brak konieczności podpisywania umowy długoterminowej, jak ma to miejsce w przypadku hoteli bądź mieszkań na wynajem,
  • niższe koszty – nocleg w kwaterach pracowniczych jest tańszy, niż w hotelu,
  • możliwość ograniczenia kosztów transportu, jeśli gwarantujemy go pracownikom,
  • możliwość dopasowania liczby pokoi do ilości osób poszukujących noclegu.

Warto mieć na uwadze, że wydatki związane z wynajmem kwater pracowniczych można wliczyć w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, oczywiście po spełnieniu ustawowych warunków. Pracodawcy otrzymują fakturę za wynajem miejsc noclegowych, na podstawie których mogą rozliczyć się z pracownikami bądź ze skarbówką.

Ważne, aby wybierać sprawdzone miejsca, których właściciele oferują obsługę na najwyższym, możliwym poziomie. Pracodawcy mają możliwość elastycznego uzgodnienia warunków współpracy, co jest bardzo istotne zwłaszcza w przypadku, gdy pracownicy wracają do domu na weekendy bądź na dłuższy okres czasu, co wynikać może na przykład z organizacji pracy przedsiębiorstwa.

Jaką kwaterę pracowniczą wybrać?

Pracodawcy najczęściej zastanawiają się, jakiego rodzaju kwatery pracownicze wybrać, aby z jednej strony zapewnić zatrudnionym odpowiedni standard, z drugiej strony móc zaoszczędzić. Doskonałym rozwiązaniem będą noclegi pracownicze w Łodzi w naszym obiekcie Malaga, a głównym powodem jest wysoki standard pokoi, w jakich zostają zakwaterowani pracownicy. Ponadto, istnieje możliwość wykupienia posiłków – pracownicy mogą to zrobić we własnym zakresie, lecz w ich imieniu koszty może też pokryć pracodawca. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli czas pracy wykracza poza standardowy etat.

Co istotne, nasze noclegi pracownicze znajdują się w bardzo dobrze skomunikowanym miejscu, dzięki czemu pracownicy nie będą mieli większego problemu z dojazdem do pracy, jeśli pracodawca nie zapewnia im transportu. Warto mieć na uwadze, że w wolnym czasie osoby korzystające z noclegów mogą skorzystać z licznych punktów usługowych czy rozrywkowych, znajdujących się w pobliżu. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż kwaterowanie pracowników w miejscu, do którego trudno dojechać komunikacją miejską bądź które znajduje się na peryferiach miasta, bez dostępu do różnego typu sklepów i usług. Chcąc postawić na wysoki standard, a zarazem niskie koszty, warto rozważyć ofertę noclegów Malaga.